Vapi-prijzen · oktober 2026

De prijzen van Vapi, regel voor regel uitgelegd

Vapi rekent $0,05 per minuut voor hosting en geeft je modellen tegen kostprijs door. Het tarief op de prijspagina is dus nooit het tarief op de factuur. Hieronder elke regel die op een rekening van Vapi kan staan, wat de pakketten toevoegen, een rekenvoorbeeld voor een receptionistlijn en de kosten die je makkelijk over het hoofd ziet. Elk bedrag komt van de eigen pagina's van Vapi.

Gecontroleerd op vapi.ai en docs.vapi.ai op 21 oktober 2026 · bedragen in Amerikaanse dollars

Een minuut bij Vapi, betalen naar gebruik
Hosting door Vapi$0,05
Transcriptie (rekentool)$0,0095–0,0099
Taalmodel (rekentool)$0,0077–0,0452
Stem (rekentool)$0,0146–0,0238
Transport op een Vapi-nummergratis
Schatting van Vapi zelf$0,082–0,129

Standaard in de rekentool: Deepgram, OpenAI en ElevenLabs, tegen kostprijs. Gebruik je een eigen nummer, dan komen de kosten van je carrier erbij.

Het korte antwoord

Wat een minuut bij Vapi echt kost

Bij betalen naar gebruik draagt elke minuut de hostingvergoeding van $0,05, plus wat je transcriptie, taalmodel en stemleverancier rekenen. Vapi geeft die tegen kostprijs door, en de eigen rekentool van Vapi komt met de standaardopzet uit op $82 tot $129 per 1.000 minuten per maand: grofweg 8 tot 13 cent per minuut, zonder kosten van een carrier.

De pakketten (Core voor $29 per maand, Pro met een minimum van $999 per maand, Premier op aanvraag) kopen support, bewaartermijn, gelijktijdige gesprekken en SLA's. Ze vervangen het gebruik niet: volgens de documentatie van Vapi blijft afrekenen naar gebruik op elk pakket gewoon doorlopen. Vergelijk dus de totale kosten per gevoerd gesprek, en daar gaat de kosten van een voice-agent per minuut uitrekenen over. Dezelfde oefening voor Retell AI en Bland AI staat op een eigen pagina.

Elke regel op de rekening

Waarvoor Vapi rekent, en wat het doorgeeft

Vapi rekent een eigen hostingvergoeding en geeft de kosten van leveranciers zonder opslag door. De tarieven hieronder zijn de bandbreedtes die de rekentool van Vapi toont voor de standaardleveranciers; andere leveranciers hebben hun eigen prijzen.

RegelGepubliceerde prijs (USD)Hoe het wordt afgerekend
Hosting door Vapi$0,05 per minuutVan vooraf betaald tegoed. Bij Pro noemt de pagina 10% van de hostingvergoeding met een minimum van $999 per maand, zonder te zeggen waarover die 10% gaat; vraag Vapi om een offerte.
Transcriptie (spraak-naar-tekst)$0,0095 tot $0,0099 per minuut in de rekentool (Deepgram)Tegen kostprijs doorgegeven
Taalmodel$0,0077 tot $0,0452 per minuut in de rekentool (OpenAI)Tegen kostprijs doorgegeven; het bedrag hangt af van het model en het aantal tokens per gesprek
Stem (tekst-naar-spraak)$0,0146 tot $0,0238 per minuut in de rekentool (ElevenLabs)Tegen kostprijs doorgegeven
Vapi Telephony en SIP, WebSockets, WebRTCGratisGeen transportkosten
Twilio$0,008 per minuut inkomend, $0,014 uitgaandGefactureerd door de leverancier, niet door Vapi, net als eventuele nummerkosten van die carrier
Telnyx, Vonage$0,0055 en $0,00814 per minuutGefactureerd door de leverancier, niet door Vapi
Extra lijnen voor gelijktijdige gesprekken$10 per lijn per maandBoven wat je pakket bevat
Extra organisaties$20 per organisatie per maandBoven de twee of tien uit je pakket
HIPAA-compliance$2.000 per maandInclusief een standaard verwerkersovereenkomst en business associate agreement
Gratis tegoed$5Voor nieuwe accounts
Bron: vapi.ai/pricing, gecontroleerd op 21 oktober 2026. De rekentool van Vapi zegt niet welk model of welke stem aan elk uiteinde van een bandbreedte hoort.

Pakketten

Wat de pakketten van Vapi toevoegen

Een pakket is een abonnement bovenop het gebruik. Het koopt support, bewaartermijn, gelijktijdige gesprekken en SLA's; de minuten worden nog steeds afgerekend.

PakketPrijsGelijktijdige gesprekkenVapi-nummersBewaartermijnSupport
Geen pakket$0, betalen per minuut4114 dagenDiscord en e-mail, zonder SLA
Core$29 per maand10530 dagenE-mail, reactie binnen 2 werkdagen (SLA)
Pro10% van de hostingvergoeding, minimaal $999 per maand3010180 dagenE-mail en eigen Slack-kanaal, reactie binnen 1 werkdag, 99% uptime-SLA
PremierOp maat, alleen via salesOp maatOp maatOp maatReactie binnen 1 uur bij P0, 99,9% uptime-SLA; alleen hier is de EU-regio beschikbaar
Bronnen: vapi.ai/pricing en docs.vapi.ai (pakketten, add-ons, EU-regio), gecontroleerd op 21 oktober 2026. Volgens Vapi zijn de pakketten voor nieuwe klanten; accounts op het oudere factuurmodel houden hun bestaande voorwaarden.

Rekenvoorbeeld

Een receptionistlijn met 1.000 gesprekken per maand

Neem een inkomende AI-receptionist die 1.000 gesprekken per maand van drie minuten aanneemt: 3.000 minuten. Betalen naar gebruik, de standaardopzet uit de rekentool van Vapi, bellers in de VS op een gratis Vapi-nummer.

RegelBerekeningPer maand (USD)
Hosting3.000 × $0,05$150,00
Transcriptie3.000 × $0,0095 tot $0,0099$28,50 tot $29,70
Taalmodel3.000 × $0,0077 tot $0,0452$23,10 tot $135,60
Stem3.000 × $0,0146 tot $0,0238$43,80 tot $71,40
Transport, gratis Vapi-nummergratis$0,00
Pakketgeen$0,00
Totaalongeveer $0,082 tot $0,129 per minuut$245,40 tot $386,70
Onze berekening op de gepubliceerde tarieven van Vapi. Het klopt met de eigen schatting van Vapi van $82 tot $129 per 1.000 minuten, maal drie.

Wat het totaal verschuift

  • Bellers buiten de VS. Het gratis nummer is een Amerikaans nummer voor alleen inkomende gesprekken, dus je importeert een nummer van een carrier. Met Twilio komt er 3.000 × $0,008 = $24 per maand bij, gefactureerd door Twilio, plus de nummerkosten die Twilio eventueel rekent.
  • Een reactietijd waar je iemand op kunt aanspreken. Core kost $29 per maand extra voor een e-mail-SLA van 2 werkdagen. Een uptime-SLA begint bij Pro, met een minimum van $999 per maand.
  • Gezondheidsgegevens in de VS. De HIPAA-add-on kost $2.000 per maand, vijf tot acht keer het gebruik in dit voorbeeld.
  • Een druk uur. 1.000 gesprekken per maand is ongeveer 45 per werkdag. Volgens onze inschatting dekken vier lijnen bij dat volume de meeste uren, maar op de limiet neemt Vapi het volgende inkomende gesprek niet aan. Een extra lijn kost $10 per maand; Core heeft er tien.

Makkelijk over het hoofd gezien

De kosten die niet in het minuuttarief zitten

Vapi verstopt hier niets van: het staat op de prijspagina en in de docs. Het zit alleen niet in het bedrag dat mensen noemen.

01

Een pakket vervangt het gebruik niet

Volgens de docs van Vapi blijft afrekenen naar gebruik doorlopen als je Core, Pro of Premier neemt. Pro heeft daarbij een minimum van $999 per maand, en loont dus pas bij een volume waarbij de SLA's en limieten die bodem waard zijn.

02

Vier gesprekken tegelijk bij betalen naar gebruik

Zonder pakket krijg je vier gelijktijdige gesprekken. Op die limiet start Vapi geen uitgaand gesprek meer en neemt het geen inkomend gesprek aan. Elke extra lijn kost $10 per maand.

03

Het gratis nummer is alleen Amerikaans en alleen inkomend

Gratis Vapi-nummers hebben een Amerikaans netnummer, nemen alleen inkomende gesprekken aan, kunnen geen uitgaande campagnes draaien en kunnen niet worden overgezet. Overal elders importeer je een nummer van een carrier, en die factureert je apart.

04

De EU-regio zit in het duurste pakket

De EU-regio van Vapi is alleen beschikbaar met het Premier-pakket, en dat is geprijsd op aanvraag. Voor Europese bellers is dat een kostenpost nog vóór de eerste minuut. Waarom de locatie voor voice uitmaakt, staat op onze pagina over soevereiniteit.

05

HIPAA is een add-on van $2.000 per maand

Inclusief een standaard verwerkersovereenkomst en BAA, geldt voor de hele organisatie, is niet via de API aan te zetten en gaat niet samen met zero data retention.

06

De modelregel beweegt mee met je prompt

Afrekenen tegen kostprijs is eerlijk, en het betekent ook dat de modelregel met elke token groeit. In de rekentool van Vapi ligt de bovenkant van het taalmodel bijna zes keer zo hoog als de onderkant. Lange prompts duwen je omhoog; regels schrappen die het model toch nooit volgt brengt je omlaag.

Naast VoiceDock

Hoe de prijzen van Vapi zich verhouden tot die van ons

Vapi en VoiceDock rekenen in de kern op dezelfde manier: een platformvergoeding per minuut, met de modellen tegen kostprijs. De verschillen zitten in de vergoeding, de valuta en wat je ervoor krijgt.

VapiVoiceDock
Platformvergoeding$0,05 per minuut hosting€ 0,07 per minuut orchestratie, voor inkomende, uitgaande en webgesprekken
ModellenTegen kostprijs; met je eigen keys factureert die leverancier jouTegen kostprijs op onze keys, of gefactureerd door je leverancier op je eigen keys, tegen dezelfde vergoeding
TelefonieGratis transport op Vapi-nummers (VS, inkomend); andere carriers factureren je rechtstreeksPer leg gefactureerd tegen het tarief van de carrier; je eigen nummer over je eigen SIP-trunk, beheerde nummers op aanvraag
MaandbedragGeen bij betalen naar gebruik; $29 voor Core, minimaal $999 voor Pro, Premier op aanvraagGeen; vooraf betaald tegoed, betalen op factuur in overleg
Gelijktijdige gesprekken4 bij betalen naar gebruik, 10 bij Core, 30 bij Pro; $10 per extra lijn per maandGelijktijdige gesprekken onder fair use, meer in overleg
EU-hostingEU-regio alleen bij PremierOrchestratie, dashboard, API en opslag op EU-infrastructuur
VerwerkersovereenkomstEen standaard verwerkersovereenkomst hoort bij de HIPAA-add-on van $2.000; het trust center van Vapi verwijst ook naar een DPAStandaard verwerkersovereenkomst onder artikel 28 AVG, zonder extra kosten
Doorverkopen aan je eigen klantenExtra organisaties voor $20 per stuk per maandWhite-label en doorverkoop in overleg: een moederorganisatie dekt de organisaties van haar klanten, tegen je eigen prijs per klant, zoals agencies het gebruiken
ValutaAmerikaanse dollarsEuro's, gefactureerd door Flireo B.V. in Deventer
Cijfers van Vapi van vapi.ai/pricing en docs.vapi.ai, gecontroleerd op 21 oktober 2026. Onze cijfers staan op onze prijzenpagina.

Voor dezelfde 3.000 minuten komt onze orchestratie op € 210, tegenover $150 hosting bij Vapi: op de platformvergoeding is Vapi goedkoper. Modellen gaan bij allebei tegen kostprijs, dus de rest van de rekening hangt af van de leveranciers die je kiest, niet van de marge van een van beide platforms. Wat het verschil bij VoiceDock oplevert: een EU-gehoste platformlaag zonder enterprise-pakket, een verwerkersovereenkomst zonder extra kosten, engineers die de lijn samen met je bouwen en de SIP-logs lezen als een gesprek mislukt, en de failover die op onze pagina over betrouwbaarheid staat. De volledige vergelijking staat op onze pagina over het Vapi-alternatief.

Eerlijk is eerlijk

Wanneer Vapi goedkoper uitkomt

Een prijsuitleg die alleen redenen vindt om voor de schrijver te kiezen, is niets waard. Drie gevallen waarin Vapi beter uitkomt.

Je hebt alleen het platform nodig

$0,05 per minuut is minder dan onze € 0,07, en betalen naar gebruik heeft geen maandbedrag. Kies, tune en debug je leveranciers liever zelf, dan is dat verschil bij volume echt geld.

Je bellers zitten in de VS

Een gratis Vapi-nummer met gratis transport en $5 tegoed: zo test je een Amerikaanse lijn zonder account bij een carrier.

Je wilt vanavond nog alleen beginnen

Aanmelden, het tegoed pakken en bouwen. Wil je nooit met een leverancier praten, dan past een self-serve platform beter dan onze aanpak waarin we samen bouwen, en betaal je niet voor hulp die je niet gebruikt.

Vragen

Wat mensen vragen over de prijzen van Vapi

Wat kost Vapi per minuut?

Vapi rekent $0,05 per minuut voor hosting, plus je transcriptie, model en stem tegen kostprijs. De rekentool komt met de standaardopzet uit op $82 tot $129 per 1.000 minuten, grofweg $0,08 tot $0,13 per minuut, zonder kosten van een carrier. Cijfers van vapi.ai/pricing, gecontroleerd op 21 oktober 2026.

Heeft Vapi een maandbedrag?

Niet bij betalen naar gebruik. Pakketten kosten $29 per maand (Core), 10% van de hostingvergoeding met een minimum van $999 per maand (Pro), of een prijs op maat (Premier). Het gebruik wordt op elk pakket gewoon afgerekend.

Rekent Vapi een opslag op modelkosten?

Nee. Volgens de prijspagina van Vapi gaan modellen tegen kostprijs door en zitten er geen opslagen op de kosten van leveranciers. Je kunt ook je eigen keys gebruiken; volgens de docs van Vapi betaal je dan niet via Vapi voor die leverancier.

Zitten telefoonnummers in de prijs van Vapi?

Eén gratis Vapi-nummer zonder pakket, vijf bij Core en tien bij Pro. Gratis nummers zijn Amerikaanse nummers voor alleen inkomende gesprekken. Nummers van Twilio, Telnyx of een andere carrier worden door die carrier gefactureerd.

Hoeveel gesprekken kunnen er bij Vapi tegelijk lopen?

Vier bij betalen naar gebruik, tien bij Core, dertig bij Pro en een aantal op maat bij Premier. Extra lijnen kosten $10 per stuk per maand.

Hoe verhouden de prijzen van VoiceDock zich hiertoe?

€ 0,07 per minuut voor orchestratie, modellen tegen kostprijs op onze keys of rechtstreeks gefactureerd op die van jou, telefonie per leg tegen het tarief van de carrier, geen pakket en geen licentie per gebruiker. Alles staat op onze prijzenpagina.

Bronnen, gecontroleerd op 21 oktober 2026

Vapi beschrijft twee factuurmodellen; deze pagina volgt het huidige, met pakketten en add-ons. Prijzen veranderen, dus kijk op de eigen pagina's van Vapi voordat je op een bedrag hier vertrouwt, ook op het onze.

Dezelfde som voor je eigen lijn?

Stuur ons je belvolume, de gemiddelde gespreksduur en de landen waar je bellers zitten. We rekenen samen met je de kosten per gevoerd gesprek uit, regel voor regel, en zeggen eerlijk waar Vapi goedkoper uitkomt.